piątek, 2 listopada 2012

SIEĆ 4G W UK - DROGA ZACHCIANKA

Wszyscy miłośnicy nowinek technicznych przyjmą z zadowoleniem informację o starcie usługi 4G dla telefonów komórkowych. Ruszyła ona w zeszłym tygodniu i już można z niej korzystać. Pierwszą, i jak na razie jedyną firmą oferującą tą usługę jest Everything Everywhere (EE), właściciel takich marek jak T-Mobile i Orange.

Firma ta dostała przywilej wystartowania z siecią 4G jako pierwsza. Nie dziwi więc, że ich oferta jest dość droga w porównaniu z tym co można za te pieniądze dostać teraz korzystając z sieci 3G. Nie mają nielimitowanego internetu, najtańszy z 500MB limitu (około 2 godziny oglądania online) kosztuje 36£ miesięcznie. A za największy pakiet 8GB będzie się musiało zapłacić 56£. Kontrakt podpisuje się na minimum dwa lata. Zakres sygnału 4G jest też na razie ograniczony. Do świąt ma pokryć swoim zasięgiem 16 miast: Londyn, Edinburgh, Cardiff, Birmingham, Bristol, Belfast, Glasgow, Manchester, Hull, Leeds, Liverpool, Derby, Nothingam, Newcastle, Sheffield i Southampton.


Jak widać jest dość drogo i do tego należy wiązać się kontraktem na dwa lata. Jeśli komuś na tym zależy, aby mieć super szybki internet w telefonie, ale dba o to aby nie przepłacać, powinien poczekać do wiosny przyszłego roku. Wtedy na rynek powinny wejść z ofertą 4G kolejne firmy, takie jak Vodafone i 3.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz