wtorek, 7 czerwca 2011

JAKIE UBEZPIECZENIE BREAKDOWN COVER

Co zrobić jeśli wasz samochód się popsuje w drodze do domu lub do pracy? Jeśli masz ubezpieczenie breakdown cover to wystarczy tylko zadzwonić i pomoc drogowa wszystkim się zajmie. Jeśli naprawianie samochodów nie jest waszą mocną stroną, to warto się w taki sposób zabezpieczyć.

Niektórzy może powiedzą, że nie warto się dodatkowo ubezpieczać, bo takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Ale jeśli samochód nie jest pierwszej młodości to prawdopodobieństwo usterki wzrasta wraz z jego wiekiem. Aby więc uniknąć niemiłych sytuacji ( na przykład awaria na środku autostrady w deszczowy dzień) warto o tym pomyśleć.

Jeśli już się zdecydujecie, to warto wiedzieć z czego takie ubezpieczenie się składa, aby wziąść takie, które najbardziej wam odpowiada. Poniżej podam jakie opcje możecie wybrać, aby były jak najbardziej dostosowane do waszych potrzeb:
- fix at roadside - jeśli jesteście dalej niż 0.25 mili od domu, to mechanik może spróbować nareperować wasz samochód na poboczu (ewentualnie sholuje do pobliskiego garażu i tam naprawi)

- roadside recovery - jeśli twój samochód nie może zostać nareperowany, to wszyscy pasażerowie będą zawiezieni przez ubezpieczyciela do dowolnego miejsca w UK

- home start - jeśli samochód popsuje się nie dalej jak 0.25 mil od domu to mechanik przyjedzie nareperować go na miejscu

- onward travel - ubezpieczyciel zapewnia bilety na pociąg lub wynajmuje samochód, oraz płaci za nocleg (jedna noc), abyś mógł kontynuować swoją podróż

- parts and garage bills - ubezpieczyciel pokrywa koszty wszystkich niezbędnych napraw

- european cover - dodatek ubezpieczeniowy, dający ochronę na podróże w Europie

Wszystkie te powyższe opcje można łączyć dowolnie ze sobą. Im mniej ich wybierzecie tym tańsze będzie ubezpieczenie, ale też mniejsza ochrona. Podejmując więc decyzję o zakupie miejcie to na uwadze.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz