piątek, 17 czerwca 2011

WYMIEŃ STARE RZECZY NA NOWE

Ludzie lubią zakupy. Kupują coraz to nowe rzeczy nawet jeśli ich tak na prawdę nie potrzebują. Zmienia się moda i zmieniają się nasze upodobania, a my wraz z tymi zmianami wpadamy w szał nowych zakupów. Zanim się zorientujemy mamy szafy pełne nieużywanych ubrań, oraz szafki całe zagracone zbędnymi przedmiotami. Po pewnym czasie brakuje nam miejsca aby to wszystko pomieścić. Wtedy należy pozbyć się tego co jest nam nie potrzebne.

Możecie to zrobić na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest sprzedaż. To co jest niepotrzebne można wystawić na ebayu lub na innym portalu oferującym nam taką możliwość. Ebay wymaga założenia konta i dodatkowo pobiera prowizję od każdej sprzedanej rzeczy. Przy tańszych, używanych przedmiotach może to być mało opłacalne. Lepszym rozwiązaniem wtedy wydaje się być umieszczenie ogłoszenia na stronie z ogłoszeniami. Można to zrobić za darmo i nikt on nas nie będzie pobierał żadnej prowizji. Jedną z lepszych i najbardziej popularnych stron w UK jest Viva Street. Można do tego celu użyć także gumtree.

Co jednak robić gdy nie udaje się nam znaleźć nabywcy na nasz towar? Można wtedy spróbować się wymienić. Istnieją strony na których jest taka możliwość. My oddajemy to co nam jest nie potrzebne a w zamian możemy sobie wybrać coś co się przyda. Czasami mogą trafić się na prawdę wyjątkowe okazje.

Jedną z takich stron jest swap shop. Wymienia się tam zbędne rzeczy na specjalne punkty, które później możecie wykorzystać na zakup innych przedmiotów wystawionych na tej stronie. W ten sposób możecie zamienić to co posiadacie na coś innego. Wybierać można spośród wielu różnych kategorii, znajdziecie tam między innymi płyty dvd, zabawki, książki, ubrania, meble i wiele innych. Dodatkowym atutem tej strony jest to, że rejestracja jest zupełnie za darmo.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz