piątek, 24 czerwca 2011

GRUPOWE BILETY Z DUŻĄ ZNIŻKĄ DLA PODRÓŻUJĄCYCH POCIĄGAMI

Jeśli podróżujecie w grupie trzech lub czterech osób to bilety grupowe pozwolą wam zaoszczędzić dużo pieniędzy. Korzystając z tak zwanej promocji groupsave (dostępnej dla pociągów sieci Southern), będziecie mogli płacić za podróż dużo mniej. Warto więc wybierając się gdzieś, zapytać swoich znajomych czy nie chcą pojechać z wami.

Podróżując w trzy lub cztery dorosłe osoby płaci się tylko jak za dwie. Jeśli dodatkowo weźniecie ze sobą dzici to za każde z nich (max do 4 dzieci) dopłacicie tylko 1£. Oczywiście nie dotyczy to maluchów poniżej piątego roku życia, bo one podróżują za darmo. Warto wiec korzystać z tej oferty. Nie trzeba nic specjalnego robić, wystarczy tylko zapytać się przy kupowaniu biletu o groupsave.
Grupowa zniżka dostępna jest dla takich biletów jak:
  • Off-Peak Day Single and Return
  • Off-Peak Single and Return
  • Super Off-Peak Single and Return
  • Anytime Single and Return (gdy Off-Peak Day Singles and Returns są niedostępne)
  • Off-Peak Day Travel Cards (kupowane poza strefą londyńską)
Nie można dostać zniżki grupowej kupując bilet przez internet. Należy to robić na stacjach w okienku biletowym.

Innym bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupienie Super Group Advance Tickets dostępne u tego samego przewoźnika. Ta opcję dostępna jest tylko przez internet. Jest to bilet dla małych grup: dwu, pięcio lub 10 osobowych, w bardzo atrakcyjnej cenie. W zależności od wielkości grupy stawki za przejazd w jedną stronę są następujące:
- 2 osoby - 8£ (4£ od osoby)
- 5 osób - 15£ (3£ od osoby)
-10 osób - 20£ (2£ od osoby)

W takiej grupie musi być conajmniej 1 dorosły. Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem przez internet. Wiecej szczegułów o tym jak rezerwować i jakie trasy są dostępne, znjdziecie na stronie Southern.

Pamiętajcie o tym wybierając się na przykład do Brighton na weekend. Może warto zabrać ze sobą kilku dodatkowych znajomych aby koszty podróży były dużo tańsze.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz