niedziela, 13 lutego 2011

SPRAWDŹ SWOJĄ OKOLICĘ

Dla tych co mają zamiar wynająć lub kupić mieszkanie, brytyjska policja przygotowała bardzo ciekawą stronę. Możecie na niej znaleźć informacje o ilości popełnianych przestępstw, które są dokonywane w danej okolicy. Strona ta podaje jakie wykroczenia były zgłaszane i na której ulicy. Dzięki temu można w przybliżeniu określić czy dana dzielnica jest w miarę bezpieczna do mieszkania czy nie. Oczywiście nie jest ona do końca doskonała. Posiada wile uproszczeń i ogólnień, które mogą wypaczać rzeczywisty obraz. Trzeba o tym pamiętać jeśli będziecie chcieli z niej korzystać.

Do większych niedociągnięć należy to, że wyniki są podawane dla całej ulicy. Jeśli jest bardzo długa, i jest tak, że na jednym końcu jest dokonywane dużo przestępstw a na drugim końcu wcale, to wynik będzie podany dla całości a nie dla miejsca dokonania wykroczenia. Natomiast jeśli jest zbyt krótka (do 12 domów), to będzie dodana do ulicy obok. Wyniki są pokazywane w kółku na środku danej ulicy, a nie w miejscu przestępstwa. Nie wiadomo więc do końca, czy wynik odnosi się do konkretnego miejsca, które nas interesuje.


Tak samo jest w przypadku, gdy w okolicy znajduje się supermarket lub jakiś inne miejsce użyteczności publicznej (szkoły, posterunek policji). Wyniki z tych miejsc są przypisywane dla ulicy na której się znajdują. Jeśli więc okolica jest spokojna a tylko naruszenie prawa odbywało się w tych wymienionych miejscach to i tak wynik będzie obowiązywał dla całej ulicy.

Strona ta, na której możecie znaleźć te informacje to police.uk. Jest ona dopiero wprowadzona do użytku w zeszłym tygodniu, więc może niektóre te niedociągnięcia będą w przyszłości dopracowane i poprawione. Dla tych co potrzebują trochę dokładniejszych informacji na temat sąsiedztwa proponujemy odwiedzić także stronę upmystreet.co.uk. Nie jest także doskonała, ale użyta razem z police.uk może dać lepszy obraz sytuacji. Poza tym upmystreet posiada także inne dane dotyczące danej okolicy, które mogą was interesować.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz