piątek, 18 lutego 2011

JAK DZWONIĆ ZA DARMO NA PŁATNE NUMERY?

Mieszkając w Anglii na pewno nie raz zdarzyło Ci się dzwonić do różnych firm lub instytucji rządowych. Jak duże musiało być twoje zdziwienie gdy po niektórych takich rozmowach przychodził rachunek za telefon większy o kilka funtów. Wszystko przez tak zwane płatne numery.

Wiele firm i instytucji rządowych jako kontakt do siebie podają numer telefonu zaczynający się od liczb: 0500, 0800, 0808, 0844, 0845, 0870, 0871. Część z nich (na przykład te startujące od 0800) jest darmowa, jeśli dzwonimy z telefonu stacjonarnego. Jeśli jednak musisz zadzwonić z telefonu komórkowego to usługa już jest płatna. Większość z nich jest jednak płatna bez względu na telefon, z którego dzwonisz. Na ogół też połączenia te nie są objęte pakietem darmowych minut, w przypadku kontraktów. Tak więc, za każdym razem gdy pod nie dzwonisz jesteś naliczany oddzielnie.


Na szczęście UK jest na tyle rozwiniętym krajem, że każde niedogodności mają na ogół swoje rozwiązanie. Tak jest też i w tym przypadku. Ktoś mądry stworzył stronę, na której możecie znaleźć darmowy odpowiednik każdego płatnego numeru. Strona ta to saynoto0870.com. Po wejściu na nią należy tylko wpisać nazwę firmy do której chcemy zadzwonić lub numer telefonu. W kilka sekund dostaniemy nowy alternatywny numer, dzięki któremu połączycie się zupełnie za darmo (jeśli mamy darmowe minuty oczywiście) lub po normalnych kosztach.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz