środa, 9 lutego 2011

JAK KUPOWAĆ NA KREDYT BEZ ODSETEK?

Czy kupowanie na kredyt bez płacenia odsetek nie byłoby wspaniałą okazją? Pewnie, że tak. Niestety na razie żyjemy w takich czasach, że jest to niemozliwe. Nawet przy zakupach z ratami 0% są tam zawarte takie dodatkowe opłaty lub warunki do spełnienia, że nie wygląda to dokładnie tak jak jest opisywane. Jest jednak kilka sposobów na to, żeby przynajmniej przez jakiś czas ulżyć sobie i sprawić, że otrzymany kredyt nic nas nie będzie kosztował. Wszystkie sposoby są jak najbardziej legalne i proste do zrobienia.

Na początek można postarać się o kartę kredytową z tak zwanym "0% on new purchases". Oznacza to tyle, że przez jakiś promocyjny okres możemy dokonywać zakupów dzięki niej i wszystkie wydatki będą z zerowym oprocentowaniem. Czyli możemy tylko spłacać wymagane minimum co miesiąc, a resztę spłacimy później. Wszystko bez dodatkowych opłat. Do tego typu należą prawie wszystkie karty kredytowe, mogą się tylko różnić ilością miesięcy przez które promocja obowiązuje. Należy dokładnie to sprawdzić. Pamiętajcie także, żeby spłacić całe zadłużenie przed upływem tego terminu.


Kolejnym dobrym sposobem na nieoprocentowaną pożyczkę mogą być konta z darmowym overdraftem. Pozwala on nam wtedy być na debecie, do określonej kwoty, bez konsekwencji w postaci dodatkowych opłat. Takich kont jest niewiele, jednym z nich może być konto First Direct 1st Account. Pozwala ono na 250£ debetu, ale żeby było nieoprocentowane należy dokonywać wpłat na conajmniej 1500 funtów miesięcznie, lub posiadać jakiś inny produkt finansowy tego banku.

Ostatnim sposobem może być opisywany przez nas wcześniej 0% balance transfer. Sposób ten pozwoli nam pozbyć się odsetek w przypadku, gdy mamy już jakieś do spłaty. Jeśli więc spłacasz już jakąś kartę kredytową i drogo cię kosztuje, to możesz dzięki temu pozbyć się dodatkowego oprocentowania. Pamiętajcie także, żeby nowej karty nie używać do zakupów i spłacić całe zadłużenie przed końcem promocji.
Dzięki tym kilku prostym sposobom powinniście być w stanie zaoszczędzić dość sporo gotówki. Skoro więc mamy takie możliwości to dlaczego z nich nie korzystać. Myślimy, że warto.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz