czwartek, 12 maja 2011

E.ON DAJE ZAOSZCZĘDZIĆ

Koniec sezonu zimowego i wszyscy zaczynają oddychać z ulgą, bo rachunki za energię będą dużo mniejsze. Mało kto zdaje sobie sprawę, że firmy energetyczne w tym właśnie okresie kończą niektóre swoje najlepsze oferty i wprowadzają podwyżki. Pisałem już o tym w innym poście kolejna podwyżka cen.

Jeśli się o tym nie pamięta to bardzo łatwo można dać się wrobić w wyższe koszty. Należy samemu pilnować i sprawdzać czy nie ma gdzieś indziej tańszej oferty. Należy przy tym wiedzieć, że oprócz normalnego cennika na prąd i gaz, firmy mogą stosować dodatkowe promocje, które wpływają na opłacalność ich oferty. Tak jest na przykład w przypadku firmy E.ON, która jest jednym z partnerów biorących udział w programie lojalnościowym Tesco. Już od dłuższego czasu można było zbierać punkty (więcej o samym programie pisałem w programy lojalnościowe - Tesco Clubcard) płacąc ich rachunki, teraz dodatkowo jeszcze wprowadzili kolejną promocję.

Na razie będzie tylko obowiązywała do sierpnia, ale jest duża szansa na to że się przyjmie na stałe. Polega na tym, że można płacić za rachunki w E.ON voucherami z Tesco, a robiąc to dostajemy ekstra 50% więcej niż są warte. Czyli każde 10£ w bonach zmniejszy nasze rachunki o 15£. Warto więc zbierać kupony i nie wykorzystywać je na zakupy w sklepie. Jeśli jesteś klientem E.ON to możesz za ich pośrednictwem płacić za prąd i gaz. Zanim się jednak zdecydujesz sprawdź czy nie opłaca ci się wykorzystać ich na coś innego ( na przykład airmiles).

Nie warto jednak dla samych punktów zapisywać się do E.ON. Sprawdźcie zawsze czy nie ma na rynku lepszej oferty u innych dostawców. Dopiero wtedy możecie zadecydować, które rozwiązanie jest dla was bardziej opłacalne.

Inne artykuły powiązane tematycznie:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz