poniedziałek, 6 grudnia 2010

UWAGA NA PODWYŻKI PRĄDU I GAZU.

     Zbliża się zima a firmy energetyczne na święta dają nam kolejną podwyżkę cen. Jest już prawie standardem w Anglii, że w okresie zimowym rosną ceny prądu i gazu. W tym roku będzie to dopiero w grudniu. Warto o tym wiedzieć, bo bardzo często zostaje nam zmieniona taryfa i może się skończyć tak, że będziemy przepłacać kilkaset funtów w ciągu roku. Ci co wynajmują pokoje i nie płacą rachunków nie muszą się zbytnio martwić (chyba że landlord podniesie czynsz ze względu na większe koszty). Prawdziwy powód do zmartwień mają ci, którzy sami muszą dbać o wszystkie opłaty. Jest na to jednak sposób. I to nie tylko w czasie podwyżek. Można go stosować kiedy tylko nam się podoba.
     Mowa oczywiście o zmianie dostawcy. Można to zrobić samemu w bardzo łatwy sposób. Najważniejsze tylko jest wiedzieć gdzie jest taniej. To możemy zrobić korzystając z jedenej z wielu stron porównujących ceny. Jedną z nich jest energyhelpline.com. My polecamy jednak skorzystać z kilku i porównać, które wyniki się pokrywają.  Warto to zrobić, bo niektóre strony są sponsorowane przez firmy energetyczne i mogą je faworyzować. Wtedy należy tylko wybrać najlepszą ofertę i postępować wedle wskazówek. O tym jak to zrobić możecie przeczytać w artykule jednego z naszych czytelników.

    Gdybyście mieli jakieś problemy to możecie zapytać naszego eksperta o pomoc. Wszystkim zarejestrowanym czytelnikom naszej strony e-porady.co.uk udzieli pomocy za darmo. 

Inne artykuły powiązane tematycznie:

1 komentarz:

  1. Istnieje jeden przepis o którym nie wie wiekszosc ludzi. Daje prawo do powiedzenia nie podwyzkom. Dostawca energii jest zobowiazany powiadomic was o podwyzce w ciagu 30 dni (w 2011 powinno to wzrosnac do 65 dni)od momentu jej wprowadzenia. Wtedy macie 20 roboczych dni aby sie z tym nie zgodzic. jesli sie nie zgodzicie to bedziecie musieli w ciagu kolejnych 15 dni roboczych zmienic dostawce. W tym okresie przenoszenia bedziecie placic stawke przed podwyzka:)

    OdpowiedzUsuń