środa, 22 grudnia 2010

DARMOWY INTERNET WIFI W POCIĄGACH

Dobrze się żyje w wysoko rozwiniętym kraju jakim jest Wielka Brytania. Wszyscy mieszkańcy tego kraju mogą korzystać z różnych innowacji technologicznych, które wymusza na przedsiębiorcach wolny rynek. Tak jest też w przypadku bezprzewodowego dostępu do internetu. W tej chwili możemy się już cieszyć darmowym dostępem do internetu w większości barów i kafejek. Do roku 2012 bezprzewodowa sieć ma pokryć cały obszar Londynu. Każdy przystanek autobusowy, a nawet metro, będzie miał nadajnik WiFi. Takie są plany, jak będzie to się w sumie dopiero przekonamy.

Jedno co jest  pewne to to, że już niektóre linie kolejowe oferują swoim klientom darmowy dostęp do internetu za pośrednicwem WiFi. Na razie jest on dostępny głównie dla pasażerów podróżujących pierwszą klasą, w takich liniach jak: Virgin Trains, National Express East Anglia, East Midlands, East Coast. Podróżujący klasą standard muszą za dostęp do internetu płacić: 

  • Virgin Trains - 5£ za godzinę lub 10£ za dzień
  • National Express East Anglia - 2.95£ za podróż (od 1 stycznia 2011)
  • East Midlands - 4£ za każde trzy godziny
  • East Coast - pierwsze 15 minut jest darmowe, a później 4.95£ za godzinę, lub 9.95£ za dzień
Są jednak niektóre linie, które już teraz oferują wszystkim swoim klientom darmowy dostę do sieci WiFi. Są to: The Wrexham & Shropshire, Grand Central and Heathrow Express.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz