piątek, 19 listopada 2010

ROZMOWA O PRACĘ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

     Wszyscy, którzy szukali pracy na własną rękę i przechodzili przez dziesiątki rozmów kwalifikacyjnych wiedzą jak bezsensowne potrafią być czasami pytania. Nie ma nic gorszego niż być zaskoczonym podczas rozmowy o pracę. Każdy chce się zaprezentować jak najlepiej i jakieś nietypowe pytanie może spowodować tylko niepotrzebny stres. Dla tych co odbyli takich rozmów kilkadziesiąt to zaden problem. Pewność siebie przychodzi razem z doświadczeniem. Co jednak zrobić jeśli nasza wymarzona praca jest tą jedną z pierwszych? Otóż można się do tego przygotować. Może, nie będziemy znali odpowiedzi na wszystko, ale lepiej wiedzieć więcej niż mniej. Zapewni to też dodatkowy komfort psychiczny, co może być kluczowe podczas takiej rozmowy.
     Przykłady pytań, oraz odpowiedzi na nie możecie znależć na stronie jobsearch.about.com. Jest to świetne źródło wiedzy dla wszystkich starających się o pracę w United Kingdom (lub w każdym innym anglojęzycznym kraju). Macie podane gotowe zwroty i odpowiedzi. Oprócz tego, w innych zakładkach możecie znaleźć wiele innych potrzebnych informacji (o pisaniu cv, szukaniu pracy). wszystko jest po angielsku, więc macie ułatwione zadanie. Nie trzeba się męczyć z tłumaczeniem. Dodatkowo będziecie mieć pewność, że jest poprawne gramatycznie.
     Dodatkową, bardzo ciekawą stroną jest monster.co.uk. Znajdziecie tam pytania i odpowiedzi w formie video. Dzięki temu możecie zobaczyć jak i co mówić na takich rozmowach. Pamiętajcie także, żeby nie zawsze powtarzać wszystko dokładnie tak jak tam mówią. Może się bowiem okazać, że wiele osób korzysta z tych stron i wszyscy będziecie mówić to samo. Dobrze jest się samemu przygotować i lepiej dopasować odpowiedzi do swojej osoby.

Inne artykuły powiązane tematycznie:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz