wtorek, 23 listopada 2010

JAK NAPISAĆ TESTAMENT W UK.

Dzisiaj coś dla tych co zamierzają zostać w Anglii na dłużej. Każdy kto się już czegoś dorobił (zwłaszcza jeśli posiadacie mieszkanie) i ma rodzinę, powinien napisać testament jak najszybciej. Nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień, a takie zabezpieczenie najbliższych zaoszczędzi im wiele kłopotów w razie jakiegoś nieszczęścia. Nie ważne czy masz 20 czy 50 lat, zawsze jest na to odpowiedni moment. Śmierć nie wybiera, na każdego kiedyś przyjdzie pora. Zadbaj więc o to, aby Twoje pieniądze trafiły tam gdzie chcesz.
Jeśli nie zdecydujesz się na napisanie testamentu to wszystko co posiadasz zostanie podzielone między rodzinę według angielskiego prawa. Jest to uregulowane specjalnymi przepisami, więc na pewno nie zostanie zmarnowane. Może z tym jednak być trochę problemów. Większe aktywa (takie jak np. mieszkanie) są na ogół dzielone w równych częściach między kilka osób i mogą spowodować jakieś nieporozumienia. Aby tego uniknąć warto jest rozpisać co i komu dać. Niektórzy mogą zasługiwać na więcej, a niektórym może nie chcesz dać ani pensa. Pisząc testament możesz o tym zadecydować.
Testament (ang. will) można napisać u prawnika, lub samemu jeśli się wie co się robi. Wystarczy pójść do zwykłego papierniczego i kupić gotowy formularz do wypełnienia (ale i tak trzeba go potwierdzić później u prawnika), lub zrobić to przez internet. Koszt napisania ostatniej woli zależy od sposobu spisania oraz indywidualnych potrzeb. Średnio wynosi około 85£-150£, a robiąc to przez internet może nawet być za darmo. Wystarczy troche poszperać na google.

Inne artykuły powiązane tematycznie:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz