piątek, 29 lipca 2011

NOWY NUMER KONTAKTOWY Z POLICJĄ W UK

Jeśli mieszkasz w Londynie to od niedawna masz możliwość zadzwonić na policję pod specjalny numer alarmowy. Tym numerem jest 101. Dzwoniąc tam możesz zgłosić przestępstwo już popełnione, zasięgnąć porady, zapobiec przestępstwu, lub poinformować policję o innych ważnych dla nich sprawach. Wprowadzenie nowego numeru ma na celu odciążyć numer 999, który powinien być używany tylko w nagłych przypadkach, wymagających natychmiastowego działania. Pod numerem 101 zgłasza się tylko sprawy nie pilne.

Pod numer 101 można dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Telefon jest do waszej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Koszt połączenia z tym numerem jest zawsze taki sam i wynosi 15p za rozmowę. Nie ważne więc z jakiego telefonu dzwonisz lub o jakiej porze.


Stopniowo, do końca tego roku, numer 101 ma być dostępny na całym terenie Wielkiej Brytanii. W tej chwili obejmuje Londyn i kilka innych regionów. W przyszłości ma na stałe wspomagać numer 999 i odciążać go od mniej pilnych spraw. Będzie oczywiście można dzwonić na 101 w nagłych przypadkach, ale wtedy i tak nas przełączą na 999.

Jeśli ktoś ma problemy z językiem angielskim to będzie mógł się porozumieć w swoim ojczystym języku. Nie przejmujcie się więc, że się nie dogadacie. Policja stara się jak może, aby być dostępna dla wszystkich jednakowo.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

2 komentarze:

  1. Dobre.Cos dla mnie,moze i dla innych,-dziekuje

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda ze ich nie ma jak są potrzebni,po dwóch tel i tak się nikt nie zjawił. A młodociani Angole pod wpływem nie tylko alkoholu mało co nie zdemolowali klatki i spać nie dali całemu blokowi do 4 rana, taka policja,

    OdpowiedzUsuń