środa, 13 lipca 2011

HAKERZY TELEFONÓW W UK

Ostatnio wszędzie w prasie można było spotkać artykuły o tym, że dziennikarze jednego z najstarszych brukowców na Wyspach przechwytywali poufne informacje włamując się do telefonów znanych ludzi. Wywołało to nie mały skandal co skutkowało zamknięciem tej gazety. Dlatego też w minioną niedziele mieliśmy ostatnie wydanie News Of The World.

Jakim cudem udało im się to robić? W dość prosty sposób. Włamywali się na pocztę głosową swojej ofiary i stamtąd wyciągali wszystkie potrzebne informacje. Mogli to robić bo większość osób nigdy jej nie blokuje hasłem dostępu. Dzwoniąc do kogoś, kto miał akurat wyłączoną komórkę, mieli dostęp do całej poczty. Czasami, używając specjalnego oprogramowania zmieniającego numer, z którego się dzwoni, mogli oszukać operatora sieci, że to właśnie oni są jego właścicielami i w ten sposób uzyskać dostęp. Oprócz tego mieli także swoje dojścia w firmach telekomunikacyjnych i dostawali hasła dostępu w zamian za łapówkę.


Jak widać więc włamanie się do poufnych informacji nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Nie myślę, że może spotkać to zwykłą osobę (raczej narażone są te bardziej znane osobistości) ale lepiej wiedzieć jak się zabezpieczać. Nigdy nie wiadomo czy jakaś była lub były nie bedą chcieli namieszać w waszym życiu prywatnym;)

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz