sobota, 16 kwietnia 2011

KURSY JĘZYKA OBCEGO ONLINE

Marzeniem wielu osób jest znajomość języków obcych. Dla nas, polaków mieszkających w Anglii, jest to szczególnie ważne. Nawet podstawowa znajomość języka angielskiego potrafi bardzo ułatwić życie. Jest on przydatny w znalezieniu lepszej pracy, życiu codziennym lub do zawierania nowych znajomości. Aby żyło się łatwiej należy się zintegrować z nowym otoczeniem, a zdolność komunikacji jest w tym przypadku niezbędna.

Jak i gdzie więc najlepiej nauczyć się tego języka? Otóż, jest kilka możliwości. Można wybrać jakieś prywatne lekcje lub zapisać się na kurs. Ktoś kto ma takie możliwości (czasowe i finansowe) może z tego skorzystać. Należy wtedy być odpowiednio zmotywowanym, aby chcieć dodatkowo poświęcać swój czas na naukę. Z tym raczej nie powinno być problemu, bo wizja poprawy swojej sytuacji powinna być dość motywująca sama w sobie.

Co jednak, jeśli nie chce wam się dostosować do sztywnych godzin nauczania, lub nudzicie się odrabiając prace domowe? Można wtedy skorzystać z bardzo interesującej formy nauczania przez internet. Polega na tym, że łączycie się z kimś kto zna język, który chcecie się nauczyć, i poprzez wspólną rozmowę uczycie się od siebie na wzajem. Na przykład, chcecie się nauczyć angielskiego a mówicie po polsku, znajdujecie wtedy osobę (a są ich miliony) które znają angielski ale chcą się nauczyć polskiego. Wtedy wzajemnie sobie pomagacie, a to tego możecie nawiązać nową znajomość, która może zaprocentować w przyszłości. Strona która oferuje takie możliwości to Livemocha.

Dla tych którzy już opanowali język angielski i chcieliby się nauczyć jeszcze jakiegoś innego, to oprócz powyższej strony mogę zaproponować serwis dostępny dzięki kanałowi BBC. Jest to dość obszerny materiał dostępny poprzez jeden z ich działów jakim jest BBC Languages. Każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie. Nawet jeśli znajomość języka obcego masz już opanowaną w jakimś tam stopniu. Znajdziecie tam wiele materiałów i ciekawostek z codziennego życia. Wszystko zrobione z jakością gwarantowaną przez tak renomowaną firmę jaką jest BBC.

Zainteresowani tematem, mogą pogłębić swoją wiedzę czytając książkę jak opanować dowolny język obcy.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz