sobota, 2 kwietnia 2011

KOLEJNA PODWYŻKA CEN

Dopiero co wczoraj pisałem o tym jak różne firmy próbują przeróżnych zagrań aby tylko zdobyć nasze pieniądze, a już znowu mam kolejny przykład takiego zachowania. Tym razem są to firmy zaopatrujące nas w prąd i gaz. Nie jest tajemnicą, że ceny ich usług wzrastają z roku na rok, jednak sposób w jaki to robią sprawia, że lepiej mieć rękę na pulsie. 

Jeszcze nie dawno, bo kilka miesięcy temu, mieliśmy serię podwyżek u wszystkich dostawców. Mogłoby się wydawać, że skoro już to zrobili, to przez kolejny rok powinniśmy mieć z tym spokój. Oni jednak zadbali o to, aby czerpać korzyści przez cały rok, nie tylko w okresie grzewczym. Bardzo wielu dostawców bijąc się o klienta oferuje różnego rodzaju preferencyjne plany taryfowe, które jednak po jakimś czasie wygasają. Tak też się stało 31 marca. Wiele taryf, które były tanie, właśnie się skończyło i ci co je mieli zostali automatycznie przesunięci na taryfę standardową. Jest to najlepszy okres dla nich, bo ludzie przestają ogrzewać mieszkania i mogą nie zauważyć zmiany.

Dostawcy, których niektóre tanie lub promocyjne taryfy uległy wygasnięciu:
- British Gas
- E.ON
- EDF Energy
- Scottish Power
- Npower
- Scottish & Southern Energy

Jeśli mieliście więc promocyjne taryfy u tych dostawców to sprawdźcie czy nadal je macie. Jeśli się skończyły to może warto zmienić dostawcę na tańszego. Jeśli nie wiecie jak to zrobić to możecie przeczytać o tym w artykule jednego z naszych czytelników pod tytułem jak zaoszczędziłem na rachunkach za prąd i gaz.

W razie dalszych problemów, możecie skorzystać z pomocy naszego eksperta.

Inne artykuły powiązane tematycznie:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz