środa, 22 września 2010

POMOC SĄSIEDZKA

Każdy czasami wspomina jak to w Polsce było, gdy człowiek dorastał w jednym miejscu i znał wszystkich do okoła. Nie było problemu, żeby pójść do sąsiada i pożyczyć szklankę cukru lub mąki. Ci co mieszkali na wsi pewnie bardziej o tym wiedzą. Gdy trzeba było jakiejś rady albo pomocnej dłoni to szło się do sąsiada i prosiło o pomoc. Tutaj, będąc na obczyźnie jest z tym dużo trudniej. Szczególnie, gdy sie mieszka w dużym mieście, na przykład w Londynie. Nie dość, że czasami jest bariera językowa to jeszcze na ogół jest się zapracowanym od rana do wieczora. I jak tu budować dobre relacje sąsiedzkie? Na szczęście jest na to sposób.
     Dobre relacje z sąsiadami pomaga nam nawiązać na przykład taka ciekawa strona jak streetbank.com. Jest to jeszcze dość młody serwis ale bardzo dynamicznie się rozwija. Cała idea polega na tym, aby sobie pomagać na wzajem. Każdy kto się rejestruje (rejestracja jest darmowa i bardzo szybka) musi podać miejsce swego zamieszkania oraz coś czym się może podzielić z sąsiadami (może to być coś co umiemy robić lub co mamy a moglibyśmy czasami pożyczyć lub wynająć). Na przykład jeśli masz filmy dvd, które nie oglądasz, możesz je udostępnić za darmo albo za opłatą. Lub inną rzecz. Jest wiele możliwości, możesz wynająć rower, pożyczyć drabinę, pomóc z językiem polskim, pomalować mieszkanie. Wszystko co tylko jesteś w stanie zaoferować możesz tam zgłosić. Oczywiście jak nie chcesz to nie ma wymogu, trzeba tylko dać przynajmniej coś jednego od siebie. Im więcej tym lepiej. Dzięki temu będzie więcej opcji pomocy w twoim sąsiedztwie. Ty sam także możesz czerpać korzyści, wpisując to co Ci potrzeba i od razu dostajesz informację kto może Ci pomóc w odległości kilometra od Ciebie. Dzięki temu poznasz lepiej swoich sąsiadów i poczujesz się bardziej zintegrowany ze społeczeństwem.
     Zachęcamy do zapisywania się. To na prawdę pomocny serwis mogący zaoszczędzić lub zarobić Wam dużo pieniędzy. Wybór należy do Was, sami oceńcie.

     Jeśli podobał Ci się artykuł, możesz zajrzeć na naszą stronę e-porady.co.uk po więcej ciekawych porad.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz