sobota, 17 marca 2012

SKLEPOWE SZTUCZKI

Ten blog ma za zadanie przede wszystkim dostarczać informacji, które pomogą wam oszczędzić lub zarobić dodatkowe pieniądze, mieszkając w UK. A możliwości jest dużo, chociaż nie każdy o nich wie. Dlatego staram się o nich pisać, za każdym razem gdy się o nich dowiem.

Tak samo jest i tym razem. Postanowiłem napisać dziś o pewnym zjawisku, które od dłuższego czasu daje się zauważyć w większości supermarketów. Jest ono na tyle istotne, że warto na niego zwrócić uwagę. Wiedza o tym pozwoli wam w przyszłości uniknąć "naciągania" na niektóre towary i pozwoli zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.
 
Mowa jest o zmniejszaniu wielkości sprzedawanych towarów. Supermarkety walcząc o klienta doszły już do takiego etapu, że nie mogą sobie pozwolić na dalsze obniżanie ceny. Są one tak niskie, że każda dodatkowa promocja mogła by skutkować stratą na danym produkcie. Musieli znaleźć jakiś inny sposób.

Zaczęli więc zmniejszać wielkość niektórych produktów. To co kiedyś ważyło na przykład 500g teraz waży 475g, a cena nadal jest ta sama. Taka mała różnica jest na ogół nie zauważalna przez klienta, a supermarketom daje duże oszczędności. Sprzedając tysiące takich produktów mogą zaoszczędzić na tym miliony funtów.

Zwracajcie więc uwagę na to co kupujecie. Nie liczy się tylko cena, ale także to co za nią dostajecie. Czasami coś tańszego może się de facto okazać dużo droższe od alternatywnego produktu. Przykładów jest na prawdę bardzo wiele. Nie zakładajcie w ciemno, że to co kupowaliście do tej pory po tej samej cenie, jest nadal takie samo. Pilnujcie wagi produktu, a nie zostaniecie podstępnie naciągnięci.

Inne artykuły powiązane tematycznie:


1 komentarz:

  1. Ta tendencja do zmniejszania wagi produktow zaczela sie pare lat temu wraz z kryzysem.Ja zauwazylam to na przykladzie roznego rodzaju batonikow:opakowanie ma ta sama wielkosc,niestety batonik jest krotszy (a przy tym lzejszy).To samo z kostkami mydla.

    OdpowiedzUsuń