niedziela, 26 lutego 2012

Jak najlepiej kupić bilet na pociąg

Temat kupowania tanich biletów kolejowych był poruszany przeze mnie już nie jedno krotnie. Ci co nie pamiętają, albo są od niedawna czytelnikami tego bloga mogą sobie wrócić do tego tematu czytając wpis jak jeździć dużo taniej pociągami. Porady tam zawarte pomagają zaoszczędzić jak najwięcej na podróżach koleją. Czasami jednak jest tak, że nie możemy skorzystać z tańszej opcji i musimy kupić bilet w normalnej cenie. I właśnie w dzisiejszym artykule pokażę wam jak najlepiej jest to zrobić.

Może się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest pójście na stację metra lub kolei, i kupienie biletu w okienku lub maszynie. Nie jest to jednak najlepsza opcja, choć nie wątpliwie najłatwiejsza. Można to jednak zrobić inaczej i mieć z tego tytułu jeszcze dodatkowe korzyści.

Najlepiej jest to zrobić za pomocą internetu. Można wtedy wybrać najtańsze połączenie, oraz sprawdzić które najbardziej nam odpowiadają. Wszystko odbywa się bardzo prosto, wpisujecie tylko skąd do kąd chcecie pojechać, a różne opcje same pojawią się w kilka sekund. Oszczędzacie w ten sposób dużo czasu, który byście musieli poświęcić na stanie w kolejkach na stacji.

Ceny biletów kupowanych online nie różnią się wcale od tych, które dostalibyście przy kasie. Niektóre strony mogą pobierać jakieś drobne prowizje od dokonanych zakupów, ale ja wam pokażę stronę, która nie dość że nie pobiera żadnych opłat, to jeszcze daje wam pieniądze w zamian.

Strona ta nazywa się redspottedhanky, i w mojej opinii jest w tej chwili najlepszym sposobem na zakup biletu kolejowego. Dzięki niej znajdziecie najtańsze połączenia, cena biletu nie będzie powiększona o żadną prowizję, a dodatkowo dostaniecie cashback za dokonany zakup, który będziecie mogli przeznaczyć na nabycie kolejnych biletów. Bilety można odebrać w maszynie na dowolnej stacji metra lub kolei.

Zainteresowani mogą sobie przejść na ich stronę i poczytać dokładniej jak to wszystko funkcjonuje. Ja osobiście kupuje u nich bilety za każdym razem.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza