poniedziałek, 3 października 2011

NOWY SPOSÓB NA TAŃSZY BILET W RYANAIR

Jakiś czas temu pisałem o tym jak zaoszczędzić na zakupie biletów lotniczych. Artykuł ten możecie przeczytać sobie w całości na stronie e-porady. Niektóre informacje tam zawarte ulegną wkrótce zmianie, więc postanowiłem napisać uaktualnienie aby porady tam zawarte były na czasie.

Sprawa dotyczy linii Ryanair i ich opłaty za płatności kartami, przy zakupie biletów. Opisany tam sposób nie będzie już aktualny od listopada, ale będzie w zamian coś, co pozwoli wam także zaoszczędzić. Ryanair ma zamiar wypuścić na rynek nową kartę pre-paid: Ryanair Cash Passport Card. Dzięki niej trzeba będzie płacić 6£ za kupowanie biletu. Da to za każdym razem 12£ oszczędności jeśli na przykład lecicie tymi liniami do Polski i z powrotem.


Karta działa jak wszystkie karty typu pre-paid. Doładowuje się ją wcześniej wpłacając na nią potrzebną nam kwotę, a później używa do wysokości wpłaconych środków. Jest tylko kilka spraw, o których warto pamiętać posiadając tą kartę:
- nie jest chroniona przez FSCS (Financial Services Compensation Scheme) - czyli nie ma takich praw jak karta kredytowa,
- pobierane będą opłaty od zakupów tą kartą - na razie ma być zupełnie darmowa, ale od kwietnia 2012 zacznie pobierać opłaty, w wysokości 50p od wszystkich transakcji innych niż na stronie Ryanair,
- jeśli nie będzie używana przez 6 miesięcy to zostanie pobrana opłata w wysokości 2,50£, i tak za każdym razem co pół roku. Można to jednak ominąć wpłacając na nią, raz na półrocze (jeśli nie korzystacie wystarczająco często) jednego funta, aby zrobić aktywność i być zwolnionym z opłaty. Później można wykorzystać tego funciaka przy zakupie biletu,
- nie wpłacać więcej niż potrzebujecie, bo chcąc wypłacić z niej pieniądze za pomocą bankomatu zostanie pobrana opłata 2£.

Generalnie karta ta powinna być używana tylko do kupowania biletów w Ryanair. Jeśli więc jesteście ich stałym klientem i latacie z nimi regularnie to warto się w nią zaopatrzeć. Jeśli to zrobicie, to dodatkowo pamiętajcie aby przeczytać to co jest napisane małym drukiem w warunkach korzystania, aby nie być w przyszłości niemile zaskoczonym.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz