piątek, 19 sierpnia 2011

KOLEJNY WZROST CEN BILETÓW

Każdy, kto mieszka już jakiś czas w UK wie jak to jest z biletami komunikacji miejskiej na początku roku. Ich cena zawsze rośnie. Wzrost cen biletów na autobusy i pociągi nie jest jakimś zaskoczeniem, dostajemy to w standardzie z każdym nowym rokiem. Nie inaczej będzie także w 2012.

W tym tygodniu, Stowarzyszenie Przewoźników Kolejowych (Ang. Association of Train Operating Companies) ogłosiło, że ceny biletów kolejowych wzrosną o 8%, a niektóre bilety sezonowe nawet o 13%. Tak duże podwyżki będą możliwe, bo rząd zmienił nałożone wcześniejsze ograniczenia. Daje to możliwość większego wzrostu cen.

Na razie jednak ceny jeszcze pozostają na niezmienionym poziomie, podwyżki dotkną nas dopiero w roku 2012. Jednak już teraz warto coś z tym zrobić i nie przyglądać się biernie temu jak coraz więcej pieniędzy jest zabieranych z naszych portfeli. Warto poznać metody, dzięki którym uda nam sięzaoszczędzić jak najwięcej na podróżach.


W tym celu polecam lektórę niektórych moich wcześniejszych wpisów dotyczących oszczędzania na przejazdach kolejowych. Możecie z nich dowiedzieć się kilku ciekawych sposobów, na to jak jeździć taniej koleją lub jakie bilety kupować, gdy wybieracie się w więcej osób. Wszystkie informacje tam zawarte pomogą zaoszczędzić dużo na przejazdach.

Część osób może nawet zupełnie zrezygnować z jazdy pociągami. Już teraz niektóre przejazdy w samym UK kosztują więcej niż przelot samolotem do Polski. Porównując to można sobie zadawać pytanie, gdzie jest w tym sens. Alternatywą wtedy na krótszych trasach może być przejazd samochodem. Benzyna w prawdzie też nie należy do najtańszych, ale może udałoby się coś zaoszczędzić podróżując w ten sposób. W razie czego odsyłam do wpisu jak jeździć taniej samochodem po kilka cennych porad z tym związanych.

Inne artykuły powiązane tematycznie:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz