czwartek, 11 sierpnia 2011

JAK WYBRAĆ KARTĘ KREDYTOWĄ

Karty kredytowe to dość często poruszany temat przeze mnie na stronie lub blogu. Warto o nich wiedzieć jak najwięcej, bo są bardzo przydatne i niejednej osobie mogą pomóc. Ogólnie przyjęło się, że karty kredytowe służą do robienia zakupów. Wiele osób w ten prosty sposób wpędziło się w spiralę długów, z której nie mogą wyjść latami. Dla tych, którzy nie umieją się nimi posługiwać rzeczywiście mogą być zgubne. A wystarczy pamiętać tylko o tym, żeby nie wydawać więcej niż mamy.

Karty kredytowe mają wiele różnych zastosowań. Można na nich zarabiać, robić zakupy, lub pomóc sobie w wyjściu z zadłużenia. Nie ma jednak jednej, uniwersalnej, która byłaby w stanie robić te wszystkie rzeczy na raz. Warto więc wiedzieć, które służą do czego i jak je używać.
 
Podstawowe karty kredytowe służą głównie do robienia zakupów. Jeśli do tego jest ci potrzebna, to każda jedna będzie się do tego nadawała. Pamiętajcie tylko aby ZAWSZE spłacać ją w całości na koniec miesiąca. Nie wydawajcie więcej niż macie. Jeśli o tym zapomnicie to może was to drogo kosztować.

Inne karty kredytowe mogą dać wam zarobić, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to posiadanie karty kredytowej z opcją cashback. Robiąc nią zakupy dostaniecie zawsze jakiś drobny procent z powrotem. Przykład takiej karty i takiego użycia możecie znaleźć w tym poście. Innym sposobem, na ekstra gotówkę, jest tak zwany stoozing. Jego opis i sposób użycia znajdziecie tutaj.

Jeszcze jedną cechą, jest możliwość ulżenia w zadłużeniu. Jeśli byliście nierozważni, i żyliście ponad stan, a teraz musicie spłacać odsetki z niespłaconych kart kredytowych to powinniście wybrać karty kredytowe z 0% balance transfer. Pomoże wam to uniknąć odsetek przez jakiś czas, a dzięki temu będziecie mogli nadpłacić pozostały kredyt. Więcej szczegułów macie pod tym adresem.

Decydując się więc na jakąś kartę kredytową dobrze jest pamiętać o tych wszystkich zastosowaniach. Wybierzcie ten rodzaj, który przyda wam się najbardziej.

Inne artykuły powiązane tematycznie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz