poniedziałek, 24 stycznia 2011

UWAŻAJ JEŚLI MASZ NIE UBEZPIECZONY SAMOCHÓD

Na wiosnę tego roku mają wejść w życie nowe przepisy dotyczące ubezpieczenia, warto więc się tym zainteresować. Wszyscy, którzy posiadają samochody muszą je ubezpieczyć, a jeśli ich nie ubezpieczycie to musicie to zgłosić. W przeciwnym przypadku pojazd może być odholowany i zezłomowany. Nawet jeśli go nie używacie.
Rząd angielski wziął się za kierowców, którzy jeżdżą bez ubezpieczenia (około 1.4 mln). Według nowych przepisów będzie nielegalne posiadanie nieubezpieczonego samochodu, nawet jeśli nim nie jeździcie. Oficjalną nazwą nowej ustawy będzie Continuous Insurance Enforcement. Będzie to działało na tej zasadzie, że dane o ubezpieczeniach z firm ubezpieczeniowych będą porównywane z danymi z DVLA. W ten sposób będą wyłapani nieuczciwi kierowcy, którzy nie zgłosili nieubezpieczonego samochodu. Normalnie trzeba to zgłaszać w celu otrzymania SORN (Statutory Off-Road Notification).

Nawet jeśli jesteś uczciwy ale zapomnisz przedłużyć ubezpieczenie lub skończy się gdy jesteś na urlopie, to możesz zostać ukarany. Jeśli posiadasz samochód ale jest nie uzywany to koniecznie to zgłoś, aby uniknąć kary. Musisz otrzymać tak zwany SORN (jak to zrobić dowiesz się TUTAJ).
Inne artykuły powiązane tematycznie:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz