piątek, 7 stycznia 2011

JAK POZBYĆ SIĘ WYSOKICH ODSETEK Z KART KREDYTOWYCH?

Wszyscy Ci, którzy mają problemy z bieżącym spłacaniem swoich kart kredytowych mogą sobie pomóc dzięki tak zwanemu 0% balance transfer. Polega on na tym, że możemy przenieść całe zadłużenie z jednej karty na drugą. Jest to jedna z dodatkowych cech tych kart oprócz płacenia za zakupy.

Czasami jest tak, że się zbytnio zadłużymy i nie jesteśmy w stanie spłacić wszystkiego w całości. Jeśli tak się stanie to wtedy naliczane są nam wysokie odsetki od zaległości (średnio dla kart jest to około 17% rocznie). Wszystko to powoduje, że jeszcze ciężej jest wyjść z długu.
Pomocą mogą tu być karty kredytowe z 0% balance transfer. Przenosząc dług na taką kartę sprawiamy, że nasze zaległości nie są oprocentowane przez jakiś okres. Pozwala nam to wtedy skupić się na spłacie samego zadłużenia. W tej chwili do najlepszych kart tego typu należą:
  • Barcleycard platinum (17 miesięcy 0%)
  • MBNA platinum plus (16 miesięcy 0%)
  • Virgin money mastercard (16 miesięcy 0%)
W przypadku karty Barcleycard możemy mieć 0% przez 17 miesięcy. Czas ten powinien wystarczyć na wyjście z długu. Jeśli jednak by się okazało, że nie dajemy rady, to przed końcem tego okresu możemy znowu przenieść balans na inną kartę i cieszyć się dalszą promocją. Robiąc to należy pamiętać, że przy przenoszeniu płaci się jednorazową opłatę za transfer. Na ogół jest to około 2.9%. W sumie to i tak jest lepiej niż płacić wysokie odsetki przez dłuższy okres.

Pamiętajcie tylko o spłatach, bo jak Wam się skończy okres z zerowym oprocentowaniem to z powrotem wrócicie do normalnej stawki, która wynosi średnio około 17%.

W razie potrzeby możecie spytać się naszego eksperta o pomoc.

Inne artykuły powiązane tematycznie:
KARTA KREDYTOWA CZY DEBETOWA.  KTÓRA LEPSZA?
KONTA BANKOWE W UK. KTÓRE NAJLEPSZE?
UWAGA NA PODWYŻKI PRĄDU I GAZU.

1 komentarz:

  1. Grunt to nie zadluzyc sie ponownie, na pierwotnej karcie. I ustawic direct debit na minimalna splate na nowej karcie, bo spoznienie sie ze splata oznacza pozegnanie sie z promocja 0%.

    OdpowiedzUsuń